Basic Attention Token (Bat)

basic-bat-coin-nedir-nereden-alinir

BAT Nedir?

BAT (Basic Attention Jetonu), Ethereum’a dayalı bir blockchain tabanlı dijital reklam jetonudur.

BAT Amacı Nedir?

Dijital reklam geliri, iki büyük çocuk tarafından hızla tekele dönüştü: Facebook ve Google. Bu iki şirket sadece tüm çevrimiçi reklam gelirlerinin % 73’ünü almaktadır. BAT ekibi bunu değiştirmek istiyor.

BAT Nasıl Çalışır?

Şu anda, BAT’ı kullanabilen tek web tarayıcısı, BAT geliştirme takımı tarafından oluşturulan bir tarayıcıdır. Yol haritası, BAT sisteminin 2018 sonuna kadar diğer tarayıcılara ve uygulamalara entegre edileceğini belirtiyor.

Akıllı sözleşmeleri kullanarak reklamverenler, kullanıcılara kilitli bir halde jeton ödemeli reklamlar gönderir. Bir kullanıcı reklamı görüntülediğinde, bu jeton ödemesinin bir kısmını alırlar. Brave tarayıcısı ayrıca jeton ödemesinin bir kısmını da alır. Ödemenin geri kalanı, reklamı yapan yayıncıya gönderilir.

Bir kullanıcı olarak, BAT’ınızı, premium makaleler ve ürünler, içerik sağlayıcılarına yapılan bağışlar veya yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve veri hizmetleri dahil olmak üzere tarayıcıda çeşitli şeylere harcayabilirsiniz. BAT ekosistemi, forumlarda yorumlar ve yukarı / aşağı oylama için BAT mikro ödemelerini kullanmak için bile genişleyebilir.

Dijital reklam alanında herkes için böyle bir sistem avantajlıdır.

Kullanıcıların dikkatini çekerken web’de özel olarak gezinebilirler.
Yayıncılar, daha önce botlara ve aracılara kaybettikleri iyi bir gelir grubunu geri alabilirler.
Reklamverenler, kampanyalarını daha etkili bir şekilde hedeflemelerini sağlayan kampanyalarla ilgili daha iyi veriler alır.

BAT Nereden Alınır?

BAT’i Bittrex, Binance ve Liqui’de Bitcoin (BTC) ile bir ticaret çifti olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca, bu platformlarda Ethereum (ETH) ile işlem görüyor, ancak önemli ölçüde daha az hacme sahip.

BAT Nerede Saklanır?

Bir ERC20 jetonu olarak, BAT herhangi bir ERC20 uyumlu cüzdanda saklanabilir. MyEtherWallet, jetonlarınızı saklamak ve bir kağıt cüzdanına aktarmak için güzel bir seçenektir.

BAT’ınızı bir donanım cüzdanında saklamak istiyorsanız (tavsiye ederim), Ledger Nano S veya Trezor donanım cüzdanı da harika çalışıyor.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.