Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Core yani bildiğimiz BTC yazılımının yükseltilmiş bir sürümüdür. 1 Ağustos 2017 yılında ortaya çıkan BCH, Bitcoin Core yani BTC’nin artan komisyon oranlarından ve yavaşlığından dert  yanan Roger Ver önderliğinde geliştirilmiştir. Bitcoin Cash Satoshi Nakatomonun Peer to Peer electronik cash yani kişiden kişiye elektronik para aktarımı doktrinine sadık kalıyor, ancak Bitcoinin bu amaçtan uzaklaştığını iddaa ediyor. Aslında pek haksızda sayılmazlar, artan komisyon oranları ve yavaş para transferi Bitcoinde oldukça büyük bir problem. Ancak Bitcoin piyasanın altını konumuna geldiğinden bu sorun ne kadar problem yaratır tartışmaya açık, zira Altında herhangi bir işe yaramazken hala piyasanın en geçerli parası ve değeridir.

Bitcoin Cash Amacı Nedir?

Bitcoin Cash’in amacını dilerseniz direk kurucusundan dinleyelim. Roger Ver beyefendiye göre BCH aslında yeni Bitcoindir, yani Bitcoinin amacı ne ise aslında Bitcoin Cash’inde amacı odur herhangi bir değişiklik yoktur. Yukarıda anlattığımız gibi tek fark BCH’nin BTC’ye oranla daha hızlı ve az komisyon alışıdır. Bu iddaa ile piyasada gerçek bitcoin aslında bitcoin cash algısı yaratmaya çalışmaktadırlar. Yine kendi idaalarına göre Bitcoin Cash bir altcoin değildir, Bitcoin cash bir Bitcoin hard forkudur ve buda onu altcoin yapmaz.

Bitcoin Cash Nereden Alınır?

Bitcoin Cash almak isteyen yatırımcılar BINANCE, BITFINEX veya COINBASE sitelerinden alım yapabilirler.

Bitcoin Cash Mine Edilebilir mi?

Ever Bitcoin Cash (BCH) mining yapılarak üretilebilen bir coindir. BTC’den karlı mı diye sorarsanız bu fiyata ve sistemlere göre değişiklik gösterebilir. Ancak bir blok bitcoinde 1 MB iken BCH’de yaklaşık 8 MB değerindedir.

 

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.