Burst (BURST)

Burst Coin Nedir?

Burst coin madencilik için sabit disklerdeki boş alanı kullanan tek kripto para birimidir. Çoğu paranın madenciliği, işin ispatı için (Proof of Work) pahalı ve yüksek enerji harcayan makinelerin veya ekran kartlarının kullanımını gerektirir. Ancak burst coin, madencilik ve enerji verimliliği konusunda bir çalışma yaparak, daha az enerji sarfederekte bu işin olabileceğini bizlere kanıtlamaktadır. Son zamanlarda madencilik burst coin ile daha efektif ve daha verimli bir hal alabiliyor yani artık android telefonlarınız bile birer madenci olabilir.

Burst Coin Nasıl Çalışır?

Fazla enerji kullanımından dolayı, Proof of Work metodundan sonra Proof of Stake metodu kripto para birimlerinde oldukça konuşulan bir konu haline gelmişti. Proof of Capacity yani kapasite kanıtı ise bu 2 metoda farklı bir alternatif olarak ortaya atıldı. Aslında hem iş kanıtı metodunun sağlamlığını hemde Proof of Stake metodunun enerji vermliliğini bir araya getiren bu yeni metod belkide burst coinden sonra hayatımıza daha çok girecek. Proof of Capacity metodu için önemli olan en büyük etken diskinizde ne kadar alanı mining için ayırdığınızdır. Diskinizi bilgisayarınıza takıp mining yapmanız yeterli olacaktır. Bu yeni metod ile daha fazla depolama alanı size daha fazla ödül olarak geri dönüş yapar. Madencilik sabit diskinize zarar vermez ve sizin aylık ödemiş olduğunuz elektrik faturasına herhangi bir negatif etkide bulunmaz. Burstcoin mining işlemini durdurmak isterseniz diskinizde ayırmış olduğunuz alanı geri alabilir ve kendi kullanımınıza tekrar açabilirsiniz.


Burst coin madenciliğine çok kolay başlanabildiğinden, bitcoine göre daha merkeziyetsiz bir hale geldi. Bilindiği üzere size para kazandırabilecek bir şekilde bitcoin madenciliğine başlamak oldukça büyük bir sermaye gerektiriyor. Bu sebepten dolayı dünyadaki ilk 5 bitcoin madencisi dünyadaki bitcoinlerin %80 i kadarını tek başlarına çıkarıyorlar. Ancak burst coin size android telefonlarınızla bile madencilik şansı tanıdığından bitcoinden daha merkeziyetsiz bir hale geliyor.

Burst coin diğer kripto paralar gibi blockchian ağını kullanır. Dijital ürünlerinizi alıp satabilir, hatta elinizdekileri açık arttırmayla bile satabilirsiniz. Burst coin diğer blockchain teknolojilerinden farklı olarak işlemlerin arasına mesaj yazmanızıda sağlar.

Harddisk ile Madencilik

2017 yılı itibari ile burstcoin ağına bağlı olduğunuz ve her bir terabyte’lık bir disk alanı için hesaplanan burst coin miktarı haftada ortalama 21 burstcoin yapıyordu. O zamanlar ağa ayrılmış 150.00 TB bir depolama alanı bulunuyordu.


Burst coin ile sizde disk madenciliğine başlamak isterseniz yapmanız gereken tek şey bir burst coin cüzdanı açmak olacaktır. Buradaki linkten sizde cüzdanınızı indirebilirsiniz Burstcoin Cüzdanı.  Orada size harddiskinizi madencilik için nasıl düzenleyeceğiniz ayrıntılı bir şekilde anlatışmıştır.

Burst Coin Nereden Alınır?

Burst coini harddiskiniz ile kolayca elde edebilirsiniz ancak borsalardan satın almak isterseniz Bittrex, Poloniex veya Coinroom gibi çeşitli borsaları kullanabilirsiniz.


İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.