Civic (CVC)

Civic (CVC) Nedir?

Civic, dijital kimliklerin daha iyi yönetilmesi için dağıtık defter teknolojisinden (Blockchain) yararlanan bir kişisel kimlik doğrulama protokolüdür. Tüketici ürünleri için tedarik zinciri yönetimine odaklanan blockchain projelerinde olduğu gibi, Civic de dünya çapında bireyler ve endüstriler için daha güvenli, daha ucuz ve daha etkili bir kimlik doğrulama yöntemi öngörüyor.

Müşteri Tanıma (KYC) doğrulama işleminden kaç kez geçtiğinizi düşünün. Yeni bir işe başvurduğunuzda, bir banka hesabı açtığınızda veya bir ICO’ya katıldığınızda, kimlik kanıtı sunmanız ve doğrulanmasını beklemeniz gerekir. Hizmete bağlı olarak, kuruluşlar bu bilgileri güncelliğini yitirmiş sistemlerle doğrulamak için zaman ve kaynak harcaması gerektiğinden günler veya haftalar sürebilir.

Civic, kişisel kimlik bilgilerinizin tek bir girdisinin herhangi bir organizasyon veya hizmetin, aynı verileri iki kez vermenizi istemeden blok zincirinde çapraz kontrol etmesine olanak tanıdığı, bu problem için yeni bir çözüm sunuyor.

Civic (CVC) Nasıl Çalışır?

Civic’in ağı, üç farklı – ancak birbirine bağlı olan bireyleri / varlıkları barındırır:

Kullanıcılar, doğrulayıcılar ve hizmet sağlayıcılar.

Kullanıcılar bir kimliği kaydetmek için protokolü kullanmak için Civic Secure Identity uygulaması ile bu işlemi kolay ve güvenli hale getirir.

Doğrulayıcılar, bir kimliğin blockchain’in dağıtılmış defterinde gerçekliğini doğrulamaktan sorumludur. Daha sonra bu bilgileri müşterilerinin kimliklerini doğrulamak ve CVC için veri alışverişi yapmaları gereken servis sağlayıcılara satabiliyorlar. Civic, Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiştir ve bu çalışmanın veri tasdik ve ödemesini denetlemek için akıllı sözleşmeler kullanmaktadır.

Güvenli Kimlik Uygulaması

Civic ile çalışmaya başlamak için, Güvenli Kimlik uygulamasını kendi mobil veya web formunda (veya her ikisinde) indirmeniz gerekir. Uygulamayı kurmak, adınız, adresiniz, sosyal güvenliğiniz veya vergi kimlik numaranız, pasaport numaranız, ehliyet vb. Dahil olmak üzere çeşitli kişisel kimlik bilgileri girersiniz. Kullanıcı adı ve şifre kullanmadan parmak izi taraması gibi çok faktörlü biyometri , tamamen kontrolünüzde tutmak için uygulamayı sabitleyin.

Uygulama ayrıca kişisel bilgileri üçüncü taraf bir cüzdan tarafından verilen özel bir anahtar ile şifreler; Bu, Civic ve kullanıcıları arasında bir tampon sağlar ve Civic’in kişisel kimlik bilgisine rızanız olmadan erişemeyeceği konusunda size rahatlık sağlar.

Aslında, Civic kişisel bilgileri blok zincirde doğrudan saklamıyor. Bunun yerine, referans için bu bilginin tasdiklerini saklar. Verilerin yerine veriye veri depolamak, her zaman kendi hassas kimlik bilgilerinizi kontrol etmenizi sağlarken, aynı zamanda doğrulayıcıların verilerinizin doğruluğunu teyit ettiğini kanıtlar.

Civic (CVC) Ekibi

Kurucu ortak ve CEO Vinny Lingham, on yılı aşkın bir süredir e-ticaret deneyimine sahip bir seri girişimcidir. Bitcoin Vakfı üyesi.

Projenin CTO’su ve kurucu ortağı Jonathan Smith, Deloitte ve RBS gibi kuruluşlar için 15 yılı aşkın deneyime, teknik analitik ve yönetime sahip.

Yol Haritası

Civic zaten kendi web ve mobil uygulamasında çalışan bir ürüne sahiptir ve bugün isterseniz, doğrulamak için bir doğrulayıcı olduğu sürece bilgileri ağa sunabilirsiniz. 2018 yılında yola çıkan ekip, projenin yol haritasına göre fiat piyasalarını hizmetlerine entegre etmeyi ve yıl sonuna kadar tamamen işlevsel bir pazar açmayı umuyor.

CVC Nereden Alınır?

Huobi pazara hakim olup, BTC, ETH veya USDT’deki tokenın 24 saatlik hacminin% 75’inden fazlasına karşılık gelir. Bir Huobi hesabınız yoksa, Bittrex’de BTC ve ETH çiftleri bir sonraki en yüksek hacme sahiptir.

CVC Nerede Saklanır?

Bir ERC20 jetonu olarak, CVC’yi bir Ethereum cüzdanına (MyEtherWallet, Ledger Nano S, Trezor, MetaMask, ) saklayabilirsiniz.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.