Dash (DASH)

DASH Nedir?

DASH, daha önce XCoin (XCO) olarak bilinen bir kripto para birimidir. XCoin projesi, Ocak 2014’te piyasaya sürüldü. XCO parası, Darkcoin olarak adlandırıldıktan sonra Dash (DASH) ismini aldı. DASH’ın geliştiricisine göre, “Dash Duffeild”, DASH’ın, Bitcoin’den daha hızlı ve daha özel bir para ile ortaya çıkmasının bir soncudur.DASH’ın üç önemli özelliği vardır.

InstantSend – Anlık Gönderim

Hizmet kullanıcıların anında işlem yapabilmelerini sağlar. DASH’daki para transferlerini işlemek bir dakikadan az sürer.

PrivateSend – Özel Gönderim

Bu özellik, DSTX özel ağları sayesinde kullanıcılara ek gizlilik sağlar. PrivateSend için gönderilebilecek maksimum DASH miktarı 100 DASH’dir.

Masternodlar

Kripto paralı ağların çoğunda, tüm işlevler, tek katmanlı bir ağ üzerinden gerçekleştirilir. Bununla birlikte, DASH ağında farklı işlevlere sahip iki katmanlı ağlar vardır. Bir katman madenciler tarafından yönetilirken diğeri masternodlardan oluşur. Masternodlar idare etme işini yaparlar. Ödül, masternodlar ve madenciler arasında bölünmüştür.

DASH Amacı Nedir?

Geliştiricilerin Dash ile hedefledikleri, anonimliği artırmak, daha kullanıcı dostu bir kripto para birimi yapmak ve sistemin geleceğe ölçeklenebildiğinden emin olmaktır.

DASH Nereden Alınır?

Dash Bitfinex,Binance gibi borsalarda işlem görmektedir.

DASH Madenciliği Yapılır Mı?

Dash mining yapılabilir bir kriptoparadır. Mining yapabilmeniz için X11 Hash algoritmasını destekleyen bir asic miner’a ihtiyacınız vardır.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.