Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin ENJ Nedir?

Enjin Coin, Enjin tarafından oluşturulan sanal ürünler için bir kripto para birimidir. Enjin, 250.000’den fazla oyun topluluğu ve 18,7 milyon kayıtlı oyuncuyla çevrimiçi olarak “en büyük oyun topluluğu platformu”’dur. Enjin ekibi, ENJ coini oyun sektöründeki en kullanışlı cryptocurrency yapma hedefi tasarlıyor. Proje, Enjin Coin’in yanı sıra, geliştiricilerin oyunlarına ve topluluklarına entegre edebileceği bir yazılım geliştirme seti (SDK) paketi de içeriyor.

Enjin Coin ENJ Amacı Nedir?

Enjin Coin, oyun geliştiricilerini, içerik oluşturucularını ve oyun topluluklarını kullanarak sanal ürünlerin uygulanmasını ve yönetilmesine yönelik araçları ve bireylerin çok sayıda sanal oyun ekosisteminin oluşturulmasını sağlayabilecekleri araçları sunar. Enjin Coin, Ethereum ağında yerleşik bir ERC20 jetonu olmasının yanı sıra blockchain teknolojisini oyun dünyasına taşıyarak dijital ürünlerin satımında ve alımında sahtekarlığı azaltmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, proje sadece bir kripto para birimi olarak değil, aynı zamanda akıllı sözleşme yeteneklerine de sahiptir. Ayrıca, Etherenum’un Lightning Network’ün Raiden Ağı’nı test eden ilk projelerinden biri.

Enjin Coin Nasıl Çalışır?

Enjin Coinin çalışma prensipleri Sanal Ürünler, Ödeme Yöntemleri,  Akıllı Cüzdanlar ve Diğer özellikler oalrak bir kaç alt başlıkta incelenmelidir.

Sanal Ürünler

ENJ Coin en büyük değeri oyun topluluğuna sağlamaktadır. ENJ oyun dünyasına sanal ürün yaratma ve satma işlemlerini yönetme şansı tanıyor.  Tüm platformlardaki geliştiriciler, Enjin coin tarafından ana para birimi olarak desteklenen, topluluklarına özgü bir para birimi yaratabilirler. Enjin coin sayesinde bloklar ve bazı özellikler özelleştirilebilir kalırken aynı zamanda yaratılan para birimine blockchain teknolojisinin tüm faydalarını sağlar (hız, maliyet, güvenilirlik vb.)

Her bir varlığın tescili tek bir akıllı kontrat üzerinden yapıldığından dolayı tüm enjin akıllı cüzdanları yaratılan snal ürünleri tanır. Ve her zaman her şartta sanal mallarınızı enjin coin ile takas edebilirsiniz. Bu özellik varlıkların platformlar üzerinden aktarılabildiği oyun ve toplulukların birbirine bağlı bir ekosistemi oluşturur. Aşağıda bununla alakalı görsele ulaşabilirsiniz.


Ödeme Yöntemleri

Enjin coin SDK kullanıcılara merkezi olmayan bir ödeme yöntemi ve ödeme ağı sunar.  Ağ geçidi üzerinde özelleştirilmiş kartlar, faturalar veya geri ödeme yöntemleri gibi unsurları yaratmanızı sağlar. Ayrıca Enjin coin veya Enjin coin teknolojisi üzerinden özelleştirilmiş herhangi bir para birimi ile yapılacak ödemeleri sağlayan bir eklentiyi websitenize eklemenizi sağlar. Ödeme ağı her işlem için ufak miktarda ethereum komisyonu alır ancak bu farkedilecek kadar büyük değildir.

Enjin coin ile ayrıca otomatik ödeme yöntemleri yaratabilirsiniz. Güvendiğiniz oyunlara veya websitelerine enj coin ile veya özelleştirilmiş herhangi bir para birimi ile otomatik ödemeler atayabilirsiniz. Bu özellik ile ENJ abonelik hizmetlerini kullanıcılara açarak hem daha güvenli hemde daha hızlı işlemlerin önünü açar.

Akıllı Cüzdan

Enjin akıllı cüzdanı her şeyi birbirine bağlayan bir bileşendir. Bu akıllı cüzdan her bir platformun sanal ürünlerini destekler ve aynı zamanda ethereum adresinize sekronize olarak çalışır. Oyun ortamı dışındaki paraları ve öğeleri bu cüzdan sayesinde aktarabilirsiniz. Bu cüzdan aracılığı ile diğer tarafın kabul edebileceği veya reddedebileceği işlem istekleri gönderebilir bununda ötesinde istenmeyen işlemleri engellemek için bazı kurallar ve limitler koyabilirsiniz.

Diğer Özellikler

Bu üç özelliğin ötesinde, Enjin Coin ayrıca ürün, sunucu, ekip ve / veya oyun için sanal eşya mağazaları, abonelik hizmetleri, ticaret emanetleri ve “üst listeler” içerir.

ENJ Nereden Alınır?

ENJ coini BTC veya Ethereum ile Binance,KuCoin,Qyrptos,OKEx gibi borsalardan alabilirsiniz. Eğer elinizde BTC veta Ethereum bulunmuyorsa BTCTurk borsasından biraz Bitcoin veya Ethereum almanız gerekecektir.İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.