Experience Points (XP)

Experience Points XP Nedir

Günlük yaşamınızda “Experience Point” yani deneyim puanı kazanmak veya harcamak ister miydiniz? En sevdiğiniz mesajlaşma uygulamasında (+ 200XP) oynadığınız oyun için veya sevgilinizle bir akşam yemeği yeme(+ 1000XP)

Bu aslında sizlere online bir bilgisayar oyununu andırıyor değil mi? Ancak bu bir sanal gerçeklik oyunu değil. Bu öyle bir sistem ki hayatı bir RPG oyununa çeviren ancak bu rol aynı zamanda sizin gerçek hayatınız olan gelecekten fırlamış bir düşünce.
Bu proje Experience Points, Türkçesi ile deneyim puanı olarak adlandırılıyor. Proje, XP coin ile geliyor ve günlük satın alımlardan turizme kadar her türlü yaşam için bir paylaşım ekonomisi oluşturuyor.

Experience Points XP Nasıl Çalışır?

Beklenebileceği gibi, Experience Points çevrimiçi oyun topluluklarının hemen hemen hepsi için geçerli olacaktır. Bu coin, XP, oyun ekosistemlerine satın alma, oyun içi ödüller ve oyuncu-oyuncu işlemleri için kullanılabilecek, kendi kendini idame ettiren bir ekonomik model sunuyor.
Bununla birlikte, Experience Points ekibi bu modeli almak ve gerçek hayattaki etkileşimlere ve işlemlere dahil etmek ister. Temel olarak, tüketiciler ve topluluk üyeleri, bir Konsere katılma veya XP kullanan bir restoranda yemek satın alma gibi Experience Points platformunu benimseyen bir hizmet veya kurumla etkileşimde bulunmak için XP ile ödüllendirilebilirler. Kullanıcılar daha sonra, katılımcı konumlarında XP’lerini harcayarak, ekosisteme katkı sağlarlar
İnsanların hayatlarınıda oyunlaştırmayı amaçlayan bu proje, insanların birbiri ile daha çok etkileşime geçtiği yeni bir sosyal platform oluşturmayı amaçlamaktadır.

XP Coin Nereden Alınır?

Toplam miktarı 274,686,325,178 olan Experience Point XP token satin almak için Cryptopia ve Cryptohub borsalarını kullanabilirsiniz.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.