Factom (FCT)

Factom-(FCT)-nedir

Factom (FCT) Nedir?

Factom, blockchain teknolojisinin değişmezliğini, genellikle onunla ilişkilendirilen para birimlerinden ayıran bir blockchain protokolüdür. Bu, işletmelerin veri bloğu üzerinde depolanmasını daha kolay ve daha ucuz hale getirir.

Bitcoin ağında görülen üç ana sorunu çözmek için yapılan girişimler:

Hız – Bitcoin işlemleri tek onay için en az 10 dakika sürer. Bir işlem tamamen işlenmeden önce 6 onaylı bir topluluk standardıyla, birçoğu bir saatten fazla sürüyor.
Maliyet – Bitcoin işlem ücretleri artmaktadır ve daha fazla işlem ağa girdiği için bunu yapmaya devam edebilir.
Bloat – 1MB blok boyutlarında, saniyedeki olası işlem sayısı sınırlandırılmıştır. Ayrılmış Tanığın (SegWit) ve Lightnin Network’ün uygulanması bile, Bitcoin’in ölçekleme sorunlarını engellemek için yeterli olmayabilir.

Ayrıca, Factom kullanılarak saklanan belgeler ve veriler, güvenli ve doğru bir veri deposuna sahip olmak için gereken maliyeti daha da düşürecek şekilde kolayca denetlenebilir.

Factom, önemli verilerin düzenli olarak el değiştirdiği işletmeler için özellikle yararlıdır. Arazi hibeleri ve tıbbi kayıtlar gibi belgeler, bir kişiden diğerine geçerken doğruluğu garantiye almalıdır.

Blockchain’deki verilerin saklanması, bu işletmeler için muazzam bir değer sağlar. Kağıt kayıtlarının korunması pahalıdır ve geleneksel dijital depolama, kötü niyetli kurcalamaya karşı savunmasızdır. Factom, bu sorunların her ikisini de çözer.

Factom (FCT) Ekibi

 

 

Factom şu anda 11 milyondan fazla girişe ve bazı önemli ortaklıklara sahiptir. Ekip, ABD sınırlarında toplanan verilere yönelik denetim yolları sağlamak için Anavatan Güvenliği Departmanı ile birlikte çalışıyor. Ayrıca gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar için tıbbi kayıtları depolamak için Gates Vakfı ile ortak çalışıyorlar.

Şirketin birkaç doğrudan rakipleri var. En büyük rakibi, bu yılın başlarında Apostille için bir tanıtım raporu yayınlayan NEM.

Factom (FCT) Nereden Satın Alınır?

Bit-Z, Poloniex ve Bittrex’te Factoids’i Bitcoin ile bir ticaret çifti olarak satın alabilirsiniz.

FCT Nerede Saklanır?

Factoids’lerinizi saklamak için iki önerilen cüzdan seçeneğiniz vardır:

Güvenli (Şifreli) Kurumsal Cüzdan
FactoidPapermill
Kurumsal Cüzdan, Mac, Windows ve Linux’ta mevcuttur.

FactoidPapermill, Mac, Windows ve Linux için de kullanılabilen bir uygulamadır. Uygulama ile bir Factoid özel anahtarı ve ilişkili Factoid adresi oluşturabilirsiniz. Oluşturulduktan sonra, bir ekran görüntüsü alabilir veya bir kağıt cüzdanı vererek etkili bir şekilde bu iki karakter dizisini yazabilirsiniz.

 

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.