Feathercoin (FTC)

Feathercoin FTC Nedir?

Feathercoin, günümüzde yaygın olarak kullanılan ve Bitcoine alternatif olarak piyasaya sürülen bir kripto para birimidir.
Feathercoin aslında oldukça köklü bir coin, 2013 yılı civarında oluşturuldu ve nispeten küçük bir işlem hacmine rağmen günümüzde aktif kalmayı başarabildi. Litecoin forku, Bitcoin ve onun diğer blockchain tabanlı öncülleri ile karşılaştırıldığında benzersizliği açısından çok fazla bir şey sunmadı ve hızlı bir şekilde açık kaynaklı alt-kodlar pazarının içinde olan bir başka klon olarak kabul edildi.

Öyle olsa bile, Feathercoin, dijital para birimi pazarında büyük borsalar tarafından takasa sunuldu ve hala bugün sunulmaktadır. Feathercoin arkasındaki geliştirme ekibi başlangıçta t-shirt cüzdanlar ve lazer aşındırma özellikli fiziksel paralar dahil olmak üzere bazı ilginç projeler için büyük planları vardı, ama bu aralar popülaritesi azaldı ve bir kenara atıldı gibi görünüyor.

Feathercoin FTC Genel Özellikleri

Feathercoin aslında birçok yönden Bitcoin ve Litecoine benzer olsa da, FTC, aşağıdaki maddeleri içeren birkaç önemli alanda farklılık gösterir.

• Bir bloğun oluşturulması yaklaşık bir dakika alır ve bitcoin blok zincirinde olduğu gibi zamanın onda birine kadar olan işlemleri onaylar.
• Her bloğun ödülü, onu çözen madenciler arasında dağıtılan 40 madeni paradır.
• Üretilebilecek maksimum FTC sayısı 336 milyondur, bu rakam Litecoin için 84 milyona ve Bitcoin için 21 milyona karşılık geliyor.

Feathercoini Farklı Kılan Nedir?

Feathercoin, yukarıda bahsedilen kriptografik olarak korunan blokları çözmek için karma NeoScrypt algoritmasını kullanır. Bu algoritma Bitcoin tarafından kullanılan SHA-256 algoristması kadar karışık değildir, aynı zamanda çok işlemci yoğunluğuna sahiptir. Bu algoritma bir noktada FTC’ye özgündür, ancak daha sonra faydalarından faydalanmak isteyen diğer altcoinler tarafındanda benimsenmiş ve kullanılmaya başlanmıştır.

Feahercoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Feathercoin NeoScrypt algoritması kullandığından beri, FTC hem grafik kartı işlemcisi (GPU) ile hemde normal işlemciler (CPU) ile çıkarılabilir. Ancak Feathercoinin CPU ile madenciliği daha verimlidir. Kendi mevcut donanımınız ya da NeoScrypt veya benzeri algoritmalar ile hash için özel olarak inşa edilmiş madencilik ekipmanları ile Feathercoin madenciliği yapabilirsiniz.

Daha ileri düzey kullanıcılar kendi başlarına karar verebilecek olsa da, birçoğu, daha hızlı bir şekilde blokları çözmek ve ödülleri buna göre ayırmak için başkalarıyla bir araya geldiğiniz bir FTC madenciliği havuzuna katılarak işe başlarlar. FTC Coin, pazar payı açısından en iyi 100 alt coin arasında yer almasa da, hala Blocks Factory, Give Me Coins ve P2Pool gibi büyük madencilik havuzlarında yer almaktadır.

Feathercoin Nereden Alınır?

Eğer FTC madenciliği yapmak istemiyorsanız, feathercoin satın alabilir, satabilir ve bitcoin gibi diğer kripto para birimleri için takas edebilir ayrıca birden fazla borsada ABD doları dahil olmak üzere fiat para birimine çevirmek için kullanabilirsiniz. Bittrex ve Cryptopia gibi büyük ve tanınmış borsaları kullanabilirsiniz.

Category: Tag:

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.