NEM (XEM)

NEM (XEM) Nedir?

Yeni Ekonomi Hareketi yani NEM, yaklaşan blockchain ekonomisine güç sağlamak için kurumsal bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

NEM bir başka açık kaynak şifreleme ve ödeme ağı platformu olan NXT’nin bir çatalı olarak başladı, ancak  25 Haziran 2014’te yayımlanan bir alfa sürümü ve 31 Mart 2015’te ilk kararlı sürümüyle tamamen yeni bir kod tabanı kullanmaya karar verdi.

NEM.io Vakfı, Singapur’da kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur ve NEM platformunun geliştirilmesinin ardındaki itici güçtür.

 

NEM Bitcoin’den Farkı Nedir?

NEM platformu ve bununla XEM, daha iyi bir blockchain oluşturmak için yola çıktı ve burada iki temel stratejileri var:

Hasat(Harvesting)

Madenciliğe alternatif olarak hasat, NEM blok zincirinin bütünlüğünün korunmasına yardımcı olmak için XEM üretmek üzere NEM tarafından tasarlanan bir sistemdir. Birisi bir işlemi gerçekleştirdiğinde, işlemi görecek ve doğrulayacak ilk bilgisayar, bu işlemin yakın kullanıcılarını bilgilendirecek ve bilgi akışını yaratacaktır. Bu süreç “blok oluşturma” olarak adlandırılmaktadır. 10.000’den fazla kazanılmış XEM’i olan bir kişi NEM’de bir blok oluşturduğunda, o bloktaki işlem ücretlerini ödeme(payment) olarak alırlar.

Vesting XEM ve Proof-of-Importance

Bitcoin ve diğer birçok madencilik şifreleme sistemi bir ispat sistemi kullanır yani bilgisayarınız bloklar için çalışır ve sizde bunun karşılığında para alırsınız. Hasat söz konusu olduğunda, NEM bunun yerine önemli bir kanıt sistemi kullanır. Önemi, NEM sistemine ne kadar yatırım yaptığınızın bir ölçütüdür. Cüzdanınızdaki XEM varlıkları, belirli bir süre sonra “kazanılmış” hale gelir. 10.000 XEM kazandığınızda yeni bloklar oluşturabilir ve bu bloktaki tüm işlemler için işlem ücretlerini kazanabilirsiniz.

Cüzdanınızda 20.000 adet  XEM ile birlikte, 10,000 kazanılmış XEM’in gereken minimum seviyeye ulaşması 7 gün sürecektir.

XEM Nereden Alınır?

XEM için gerek hacmi gerekse güvenirliliği açısından Binance borsasını öneriyoruz.

Category:

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.