Peercoin (PPC)

Peercoin Nedir?

Peercoin, blockchain ağını güçlendirmek için tüm kullanıcıları ödüllendirerek en düşük maliyetle en güvenli kriptocoin olmayı amaçlayan Proof of Work dediğimiz ödüllendirme sistemini kullanan br kriptopara birimidir.

Peercoin, 2012 yılında piyasaya sürüldü ve bu kadar yaşlı olması onu en eski ve en güvenilir kriptopara birimlerinden biri haline getirdi. Peercoin’in yıllık enflasyon oranı 2014’te ortalama% 5’in altında gerçekleşti ve düşüş devam ediyor. Detaylı geçmiş veriler için peerchain.net adresine bakabilirsiniz. Peercoin, güvenirliği hedefleyen bir kripto paradır, yani ağı korumak için büyük hesaplama gücü gerektirmez.

Madencilik, yeni coinlerin dağılımını yaymak için kullanılırken, şebekenin güvenliği tamamen Proof of Stake ile sürdürülmektedir. Bu, Selfish Mining gibi Bitcoin madenciliği güvenlik açıklarının Peercoin güvenliğini etkilemediği anlamına gelir. Peercoin, SHA-256 olarak bilinen Bitcoin ile aynı madencilik algoritmasını kullanır. Bitcoin ağında çalışan herhangi bir donanım da Peercoin için kullanılabilir. Bir bloğun madenciliği için ödül, ağın bilgi işlem gücü büyüdükçe yavaş yavaş azalır. Zamanla madenciliğin para arzının büyümesi üzerinde sürekli azalacağı bir etkisi olacaktır. Ayrıca cüzdanınızda 30 gün Peercoin tutarsanız %1 yıllık ödül alabilirsiniz.

Peercoin Mining Nedir?


Şu anda, kullanıcıların yeni coinleri ellerinde tutabilmeleri için, sıcak bir cüzdan olarak bilinen ağa bağlı bir cüzdanı bulundurmaları gerekmektedir. Sıcak cüzdanlar güvenlik açısından soğuk cüzdanlara göre daha büyük bir risk altındadır, çünkü mining işlemi sırasında internete bağlı kalmaları gerekir. Bugün Peercoin, ağ saldırılarına karşı koymak için merkezi bir kontrol noktası kullanıyor. Ancak ağ güvenliği arttıkça bu güvenliğe olan ihtiyaç azalmaktadır, bu yüzden bir sonraki versiyon bu kontrol noktalarını isteğe bağlı hale getirecektir. Gelecekteki bir sürüm, varsayılan olarak kontrol noktalarını kapatacaktır.

Peercoin Mining Nasıl Yapılır?


Daha önce hiç Peercoin kullanmamışsanız, bu biraz sorun olabilir, ancak donanımınızı test etmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

Eğer Peercoini CPU’nuzla kullanmak istiyorsanız, “Mine Peercoins with CPU” klasöründen “MineWithCPU.bat” dosyasına çift tıklayın. Eğer donanımınız buna elverişli ise, bilgisayarınız mining işlemini başlatacaktır. Bir ödül almadan önce saatlerce beklemeniz gerekebilir zira Peercoin madenciliği CPU ile pekte karlı bir iş değil.

Eğer Peercoins’i GPU’nuzla kullanmak istiyorsanız, “MineWerGPU.bat” dosyasını “Mine Peercoins with GPU” dan çift tıklayın. Eğer ekran kartınız yeterliyse mining işlemi başlayacaktır. Ödül almak burada birkaç dakika alıyor. Ekran kartları işlemcilere göre Peercoin madenciliği açısından çok daha karlı ancak ASIC’lerin özellikle SHA-256 algoritması kullanan coinlerin madenciliğindeki büyük üstünlüğünü düiünürsek ekran kartlarıda yeterli olmayacaktır.
Artık donanımınızı test ettiniz ve Peercoin’leri doğru bir şekilde kullanabileceğinizi biliyorsunuz, bir maden havuzuna katılabiliyor ve işçilerimin ismini değiştirebiliyorsunuz.

İşlemler Peercoin’in blockchain teknolojisi ile neredeyse anında işlenir. Bir ödeme ağ tarafından onaylandıktan sonra, dünya çapındaki şifrelemeyle güvence altına alınır ve müşterinin tersine çevrilmesi imkansız hale gelir. Bir ödeme yapmak için, her gönderen sadece 0.01 Peercoin ücret öder.

Peercoin Nereden Alınır?

Mining yapmak bana göre karlı değil ben alım satım yapmak istiyorum derseniz PPC alabilmek için CoinEgg, HitBTC, Bittrex ve Poloniex borsalarını kullanabilirsiniz. 2018 sonu itibariyle piyasada toplam 25.031.615 PPC bulunmaktadır.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.