PIVX (PIVX)

PIVX (PIVX) Nedir?

PIVX, 31 Ocak 2016’da iki DASH topluluğu üyesi tarafından başlatıldı.

PIVX (veya Private Instant Verified Transaction), DASH’dan gönderilen gizlilik merkezli bir kanıt Korumalı kripto para birimidir. PIVX Manifestosu, proje yönetiminin nasıl oy verildiği ve uygulandığı konusunda, toplum yönetimine ve teknolojinin kendisinden merkezi olmayan bir projeye odaklanıyor.

Adından da anlaşılacağı gibi PIVX, günlük hayatta özel ve güvenli bir şekilde harcanması kolay bir dijital değişim aracı inşa etmeye çalışıyor. Bu amaçla, gelişimin ana odakları, gizlilik ve güvenliği korurken, işlem sürelerini ve ücretleri en aza indirmektir.

PIWX Amacı Nedir?

PIVX, kullanımı kolay bir dijital nakit değişimi olmayı amaçlayan umut vaat eden bir coin’dir.

PIWX Arzı ve Sürdürülebilirlik

PIVX ağı PIVX’in sonsuza dek yıllarca basılmasına olanak tanıyor. Madeni paraların %90’ı cüzdanlar ve Masternodlara gidiyor (bir sonraki bölümde yer alıyor) ve %10’u bütçe teklifleri için fon sağlamaya devam ediyor.

Yüksek para arzının olması, PIVX’in geleneksel bir para birimine benzemesine neden olur, çünkü enflasyon günlük kullanıma teşvik etmek ve biriktirmekten kaçınmak için sisteme sunulur. Enflasyon yılda yaklaşık %4 civarındadır, ancak Fed’in bankalara para basmasının sizin paranızın değerini basitçe düşürmesi gibi bir sistemin yerine, PIVX sisteminde tüm basılan paralar doğrudan kârın yayılmasıyla enflasyonun etkisini dengeleyecek şekilde PIVX sahiplerine gitmektedir.

Madeni para arzı süresiz olarak artacak olsa da, ağın trafik seviyesine göre işlem ücretlerinin yakılmasıyla uygulanan enflasyon oranını azaltan “soft cap” söz konusudur. İşlemlerin sayısı belirli bir eşiğe ulaştığında, işlem ücretleri “yakılır”, yani işlem ücretlerine eşit sayıda coin dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılır.

Masternodlar Nasıl Çalışır?

Masternodlar (paraları teminat olarak tutan kullanıcılar) işlemleri doğrulamak ve anonimleştirmek, blok zincirini depolamak ve topluluk önerilerine oy vermek ve karşılığında kar payı almak için kullanılır. Bir PIVX masternodu olmak için PIVX-Qt cüzdanında 10.000 PIVX tutmanız gerekiyor.

PIWX Nereden Alınır?

Pivx (PIWX) UpBit,Bittrex ve Binance borsalarında işlem görmektedir.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.