Quantum Resist (QRL)

Quantum Resist  Ledger QRL Nedir?

Quantum Resist Ledger yani QRL olarak adlandırılan coin Python dili ile geliştirilmiş bir kripto para birimidir. QRL coinin ortaya çıkmasındaki temel amaç hacker saldırılarına ve kuantum bilgisayar tehditlerine karşı gelmektir. Quantum Resist Ledger blockchain dünyasında Kuantum bilgisayarların sistemin geleceğini nasıl etkileyeceğini ele alan ve bu düşünen tek kripto para birimi projesidir. Bu nedenle QRL kripto paralara karşı ilgi duyan ve blockchain teknolojilerini takip eden insanlar arasında fazlasıyla ilgi görmüş bir coin.

Quantum Resist Ledger QRL Amacı Nedir?

Bitcoin veya ethereum gibi mevcut defterlerden farklı olarak QRL, XMSS adı verilen işlemler için post-kuantum güvenli imzanın kullanılması için özel olarak tasarlanmıştır. QRL ayrıca, tekrarlanan hash zincirlerini ve ispatlanmış hash-rasgele sayı fonksiyonlarını güvenilir şekilde kullanan bir düşük güç kanıt-katsayısı (POS) algoritması kullanır. QRL, kuantum saldırılarına karşı korunan bir karmaşaya dayanan, Merkle Tree’nin dijital imzası olarak bilinen Bitcoin ve diğer Altcoin’lerden farklı olarak kendi sistemini kullanır.


Geliştirdikleri Signature Registry sistemi sayesinde QC yani Kuantum Bilgisayar saldırılarına karşı dayanıklı olan QRL bu konuda Bitcoin ve Ethereum’dan çok öndendir. Zira Bitcoin teknolojisinin önündeki eö büyük engel kuantum bilgisayarlardır. Projenin ilk hedefi ultra güvenli işlemler sağlamaktır. Örneğin bir kuantum bilgisayar bitcoin veya ethereum ağındaki bloklarda değişiklikler yaparak işlemleri manipüle edebilir ancak QRL coin için bu geçerli olmayacaktır. Günümüzde henüz kuantum bilgisayarlar ortaya çıkmamış olsada bu gelecek için büyük bir tehdit içeriyor.

Quantum Resist Ledger Şirketi

QRL coinin geliştiricisi olan Peter Waterland yaptığı çalışmalar sonucu Bitcoin ve Ethereum ağlarının kuantum bilgisayarlara karşı zayıf kaldığı sonucuna ulaştı. Kendi sistemini oluşturmak için kuantum bilgisayarlar ve güvenlikle ilgili konularda araştırmalar yaptı. Bu araştırmaları kuantum dirençli defteri QRL yaratılmasına yol açtı. QRL, başlangıçta klasik ve kuantum bilgisayar saldırılarına karşı dirençli olacak şekilde tasarlanmış bir kripto para birimi defteridir. Karma tabanlı dijital imza olarak bilinen ve kuantum dirençli olan Bitcoin’den farklı bir şifreleme sistemi kullanır. Kuantum bilgisayarlarında ani bir ilerleme olması durumunda, kuantum dirençli imzalarla ilk denemeyi yapacak, bu da varlıkların çok güvenli bir yedek depolanmasını sağlayacaktır. Günümüzde kuantum bilgisayarlar olmadığından şirket henüz projesini gerçek bir teste sokamamıştır.Sonuç olarak
QRL kuantum bilgisayar saldırılarına karşı dayanıklılık ve stabilite sağlayan ilk blockchain teknolojisidir. Modern blockchain teknolojileri tarafından kullanılan şifreleme yöntemleri önümüzdeki on yıl boyunca kuantum bilgisayarlara karşı savunmasız hale gelebilir. QRL, uzun vadeli istikrar ile bir blockchain yaratmaya çalışıyor. Blockchain teknolojisini kullanarak, QRL platformu, herhangi bir bilgisayar saldırısı türünden neredeyse hiç etkilenmeyecek şekilde karmalar oluşturan bir “defter” yaratır. Bu, birçok popüler dijital para birimi platformunda kullanılan geleneksel güvenlik yöntemlerinde dikkate değer bir gelişmedir.

QRL Nereden Alınır?

QRL Coin, Bittrex, Tidex ve Liqui gibi büyük borsalarda işlem görmektedir.İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.