Request Network (REQ)

Request Network (REQ) Nedir?

Request Network, herkesin ödeme talep edebilecek ve güvenli bir şekilde para alabileceği Ethereum tabanlı, merkezi olmayan bir ödeme sistemidir. Tüm küresel para birimleriyle çalışan daha ucuz ve daha güvenli bir ödeme çözümü sağlamak için güvenilir üçüncü taraflara olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Request ayrıca, dünya genelinde her ülkenin ticaret yasalarına uymak için oluşturduğu mevzuat ile bu tür yasalarla bütünleşmektedir. Ödemelerin ötesinde hareket eden Request Network, doğru denetim ve muhasebe hizmetleri üretmek için blockchain’in değişmezliğinden yararlanır.

REQ Token Nedir?

REQ, Request Network’ü kullanmak için harcadığınız bir ERC20 tokenidir. Henüz doğrulanmadıysa da, REQ bir Proof-of-Stake konsensüs algoritması kullanabilir. Bu, bir REQ sahibi olarak, tokenin tutulması için temettü alacağınız anlamına gelir. REQ tokeninin diğer amaçları arasında çapraz para değişimine aracılık etmek ve topluluk oylamalarında yönetişimi oluşturmak bulunmaktadır.

Request Network (REQ) Amacı Nedir?

Request Network, bir numaralı küresel ödeme sistemi olarak PayPal ile rekabet etmeye çalışıyor. Ama bundan daha fazlası var.Request, hali hazırda ki tüm ödeme türlerine (Faturalar, IoT, B2B, Hükümet vb.) dahil olmaya çalışıyor.

Request Network Nasıl Çalışır?

Ödemeler yani ödeme talep etme ve alma (Faturalama Talebi) ile ilgili süreç oldukça basittir: Ali, Blockchain aracılığıyla Ayşe’ye bir istek faturası yayınlar. Ayşe isteği algılar ve bir tıklama ile öder. Ali parasını alır.Eşler arası ödemenin basit bir örneğidir, ancak daha da genişletilebilir. Ödeme talepleri, çevrimiçi satın alma işlemleri, işletme faturaları ve makineler arasındaki IoT ödemeleri için de kullanılabilir.Request  Network mevcut sistemlere göre bazı önemli avantajlar sunmaktadır. Ödemelerde banka hesap bilgilerinizi paylaşmanıza gerek yoktur. Ayrıca önemli olan, blockchain teknolojisinin kullanılması, işlem maliyetlerini önemli ölçüde azaltan üçüncü taraf işlemcilere ihtiyaç duyulmadığı anlamına gelir.

Denetim ve Şeffaflık

Ödemeler dışında Request Network de denetim ve bütçe şeffaflığı ile uğraşmaktadır. İşletmeler, ödemeleri denetlemek için faturaların yanı sıra muhasebe amaçlı kayıt işlemlerini de gerçekleştirebilmektedir. Hükümetler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve diğer kuruluşlar, ayrıca, bütçelerini ve harcamalarını şeffaf hale getirmek için Request Networkü kullanabilirler.

REQ Nereden Alınır?

REQ satın almak için. Binance borsası kullanılabilir,bu borsada BTC ve ETH ile REQ alınabilir.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.