Stratis (STRAT)

Stratis (STRAT) Nedir?

Stratis, işletmelerin, kolaylıkla özel blockchain uygulamaları oluşturmalarına olanak sağlayan bir blockchain geliştirme platformudur. Stratis API çerçevesi, kuruluşların blok zincir oluşturmalarını hızlandırmasına ve onunla ilgili geliştirme sürecini basitleştirmesine olanak tanır.

Blockchain tabanlı uygulamaların geliştirilmesini kolaylaştıran bir Blockchain-as-a-Service (BaaS) platformudur.

Şirket öncelikli olarak finansal kurumları hedef almasına rağmen, blockchain ile ilgilenen herhangi bir işletme projeden faydalanabilir. Yakın zamanda bir deniz ürünleri şirketi olan Earth Twine ile ortaklık yapmışlar.

Stratis, diğer blockchain projelerine nazaran daha uygulamalı bir yaklaşım benimsiyor. Platformun oluşturulmasının ötesinde ekip, teknolojisiyle çalışma konusunda rehberliğe ihtiyaç duyan işletmelere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, akıllı sözleşme ihtiyaçlarını tam olarak anlayabilmeleri için merkezi olmayan uygulamaları oluşturma ve barındırma konusunda müşterilerle birlikte çalışırlar.

 

Stratis Ve Ethereum Farkı Nedir?

Stratis, konsept açısından Ethereum’a çok benzer, çünkü her ikisinin de kripto para birimleri akıllı sözleşmeleri destekliyor. Bununla birlikte, Ethereum’da kritik bir sorun var; Ethereum’la ilgili akıllı sözleşmeler, Soliditede (Ethereum’un ana dili) yazılmıştır. Fakat, Stratis üzerinde, akıllı iletişim sözleşmeleri, geliştirici ağının en çok tanınan dili olan C # dilinde geliştirildi. Bunun bir sonucu olarak, geliştiricilerin akıllı sözleşmeler yazabilmeleri için tamamen farklı bir dil öğrenmeleri gerekmez. Akıllı sözleşmelerin Ethereum üzerine yazılması, bir geliştiricinin önce Solidity’yi öğrenmesi gerektiği anlamına gelir. Dahası, her bir akıllı sözleşmenin Ethereum blok zincirinden işlediği Ethereum’un aksine Stratis, akıllı sözleşmeleri ve yan zincirlerindeki diğer blockchain teknolojisini desteklemektedir. Her iki projenin kripto pazarında son derece iyi bir performans gösterdiklerini ve övgü dolu paya sahip olduklarını inkâr edemeyiz. 

Stratis (STRAT) Nereden Alınır?

STRAT Coin, Binance borsasında Eth ve Btc çiftlerinde işlem görmektedir. Nebucoin Binance öneriyor.

Ekip

 

 

 

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.