Universa (UTNP)

Universa UTNP Coin Nedir?

Litvanya merkezli Universa UTNP daha hızlı işlem yapabilen daha akıllı kontratlar yapabilen ve daha kişiselleştirilebilir bir blockchain ağı sunan kripto para birimidir. Bugünkü blockchain projelerinin zayıf ve kullanılabilir olmadığını savunan UTNP piyasada hali hazırda işlem gören kripto para birimlerinin veya blockchain projelerinin bazı problemlerine yoğunlaşarak bunları çözüme kavuşturmayı kendine amaç edinmiştir.

Bu problemlerden biri ilk olarak Bitcoin ve Ethereum blockchain ağlarının yavaş işlem yapıyor olması. Yavaş olmasının yanı sıra komisyon oranları ve madenci ödüllerinden dolayı hayli pahalı bir işlem ücreti uyguluyor olmaları. Diğer kripto para birimlerinde de aynı problemlerin olduğunu savunan UTNP coin piyasadaki işlem ücretlerinin günden güne arttığını söylüyor ve buna rağmen işlem hızlarında ve sürelerinde değişen birşey olmadığını savunuyor. Aynı zamanda fiyat hareketlerinin şişen bir balon olduğunu savunan UTNP bunun her geçen gün büyüdüğünü iddia ediyor. Tüm bunlara ek olarak smart contract denilen akıllı kontratların aslında o kadar akıllı olmadığına dikkat çekiyor.

UTNP Coin Amacı Nedir?

Universa tüm bu problemlere çözüm olarak bazı fikirler öne sürüyor ve bunları gerçekleştirmeyi kendine amaç ediniyor. Bu çözümlerin başında kullanıcıların uygulamalarını ve projelerini blockchain üzerinde geliştirebilmeleri için daha akıllı ve basit bir platform oluşturmaya çalışıyor. Geliştirdikleri akıllı kontratların daha akıllı olduğunu düşünen Universa aynı zamanda işlem ücretlerini düşürmeyi ve transfer hızını arttırmayı çözüm olarak sunuyor. Aşırı değişken ve balon oluşturan fiyat hareketlerininde çözüleceğine işaret eden UTNP blockchain dünyasının belli başlı problemlerini çözmeyi kendine hedef edinmiş durumda.


Blockchain üzerinde iş geliştirmek isteyenlere daha faydalı şeyler yapmak isteyen UTNP sağlayacakları faydaları şöyle sıralıyor.

  • Daha hızlı blockchain protokolü
  • Düşük transfer ücreti
  • Güvenli akıllı kontrat dili
  • Tamamiyle merkeziyetsiz
  • Cüzdansız bir sistem

UTNP coin şuan dünyanın her yerinde gerçek zamanlı sözleşmeler ve uygulamalar sağlayan en hızlı ve en ölçeklenebilir dijital varlık olarak değerlendiriliyor. Bitcoine oranla 1000 kat daha hızlı ve 100 kat daha ucuz aynı zamanda UTN, saniyede 20.000’den fazla işlem gerçekleştiren ve binlerce Bitcoin’den daha fazla işlem gerçekleştiren ölçeklenebilirlik için çok büyük bir potansiyele sahip. Hız olarak kendisine rakip olarak Ethereum’u gören UTNP ethereum’dan yaklaşık olarak 60 kat daha hızlı işlem yapıyor.

UTNP Coin Nereden Alınır?

UTNP coin henüz büyük borsalarda işlem görmese de HitBTC ve CobinHood borsalarında işlem görmektedir. Ethereum veya Bitcoin alımı yaptıktan sonra bunların karşılığında UTNP coin alabilirsiniz.


İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.