UTRUST (UTK)

UTRUST UTK Nedir?

Bilindiği üzere blockchain teknolojisi gündelik hayatta ve ticarette en çok karşılaşılan sorun olan güvenilirlik problemini ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Blockchain teknolojisi ile hem satıcılar hemde alıcılar daha güvenli ve daha basit bir ödeme yöntemine sahip olabilmektedirler.

Blockchain bu özellikleri ile gelecek vaad eden bir proje olsada hala bazı eksiklikleri bulunmaktadır. Örneğin fiziksel malların satımında blockchaib güçlü olsada bazı dijital ürünlerin satımında belli eksiklikleri içerisinde barındırıyor. Kullanıcılar her ne kadar blockchain ile aracıyı ortadan kaldırıp daha ucuz ve hızlı işlemler yapabiliyor olsalarda hala ortada bir güven ve koruma problemi mevcut. Kullanıcılar bir mal veya hizmet satın aldıklarında bunun iadesi veya değişimi gibi problemler ile karşılaşabiliyorlar. Tüm bunların yanında kripto paralara olan güven fazla fiyat değişimleri ile kırılmış vaziyette. Herhangi bir mal satın alırken ödeme yapacağınız coinin değeri bir anda düşebilir veya yükselebilir bu durumda da hem satıcılar hem alıcılar para kaybedebilirler.


İşte tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için İsviçre’de geliştirilmiş bir proje olan UTRUST yeni bir satın alma modeli geliştirerek blockchain teknolojisinin satın alma ve mal satmada ki müşteriyi koruma problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

UTRUST UTK Amacı Nedir?

UTRUST müşteriyi ve satıcıyı korumak için yeni bir satın alma modeli geliştirmeyi hedefliyor. Bunu güçlü bir müşteri koruma modeli olarak tanımlayan UTRUST ile herhangi bir mal veya hizmet satın alımı yaparken kullanıcılara diledikleri coini kullanma hakkını tanıyor. Dolandırıcılık ve sahtekarlık gibi problemleri paypal teknolojisinin kullandığına benzer bir teknoloji ile neredeyse 0 a indiren UTK bu konuda blockchain teknolojisinin eksikliklerini kapatmayı kendine hedef edinmiş.

UTRUST UTK Nasıl Çalışır?

Öncelikle internetten dijital veya fiziksel olarak mal satan bir kuruluşu ele alalım. Satıcı malı satmak için siteye koyar, daha sonra alıcı bu malı almak için belli ödeme yöntemlerinden birini seçer. Diyelimki bu yöntemlerden biri UTRUST ödeme modeli olsun. Bu modelde alıcı siparişini verir ve sipariş düştükten sonra ödeme hangi coin ile yapılırsa yapılsın UTRUST bunu anında fiat paraya çevirir ve fiyat hareketlerinden iki tarafıda korumaya çalışır. Alıcı mal ve hizmeti elindeki coinler ile alır ve daha sonra satıcıya malın değeri fiat para birimi olarak ödenir.

Eğer ortada bir anlaşmazlık var ise veya ürün iadesi gibi problemlerde UTK bir hakem gibi davranır ya alıcıya coinlerini geri verir yada satıcıya fiat para ödemesini gerçekleştirir.

UTK Coin Nereden Alınır?

Henüz ünlü borsalarda listelenmese de UTK Coin alabilmeki için Kucoin, Huobi, Okex ve HitBTC borsalarını kullanabilirsiniz.


İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.