Waves (WAVES)

Waves (WAVES) Nedir?

Waves, özel token oluşturmak için kullanabileceğiniz bir blockchain platformudur.
Bir projeyi “crowdfund” etmek, bir “loyalty rewards” programı oluşturmak veya bir uygulama içi para birimi (coin) oluşturmak istiyorsanız, Waves platformu sizin için var.
Web sitelerine göre, kendi tokenınızı bir dakika kadar kısa bir sürede yapabilirsiniz (ancak biraz zaman harcamak isteyebilir ve ilk önce nasıl kullanacağınız konusunda iyi bir plan da yapabilirsiniz).
Waves ayrıca, yeni oluşturduğunuz token’ı diğer herhangi bir Waves token’ı ile bir ticaret çiftinde işlem yapabileceğiniz merkezi olmayan bir değişim (DEX’i) de içerir.

Waves Platformu Nasıl Çalışır?

Basitçe ifade etmek gerekirse, Waves platformunu kullanarak oluşturduğunuz ve aktardığınız yeni tokenlar, blockchain işlemlerinde ek olarak yapılır. Yine de bu strateji ile ilgili doğal bir sorun var. Bitcoin’de görüldüğü gibi tipik blockchain protokolünü kullanarak, ağ istemci yazılımının her yeni işlem türüyle güncellenmesi gerekir. Bu daha çok “hard fork” olarak bilinir.

Bunu önlemek için Waves, temel yazılımın üstünde bir eklenti olarak eklentiler aracılığıyla yeni işlem türleri uygular. Bu şekilde, eklentiyi kaçırmayan istemciler, özel işlemi yine de ağ üzerinden iletebilir.

Çekirdek yazılımında bulunan birkaç işlem türü vardır:

Özel Uygulama Tokenları (CATs)
Merkezi Olmayan Değişim (DEX)
Anonimlik ÖzellikleriÖzel Uygulama Tokenları (CATs)

Waves platformunun ana odağı, özel tokenların oluşturulması ve aktarılmasıdır. Hem Android hem de iOS’ta olduğu gibi, web’de bulunan lite istemcisi aracılığıyla da bir token oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz tokenları bir aracı olmadan satabilir, satın alabilirsiniz ve işlemden geçirebilirsiniz. coin’i özelleştirebildiğiniz için, istediğinizi temsil edebilirler.

Şimdiye kadar, 7000’den fazla özel sermayenin piyasaya çıkmasıyla Waves platformu kullanılarak 7000’den fazla özel token yayınlandı.

Merkezi olmayan değişim (DEX)

Merkezi olmayan değişimler, tipik, merkezi bir değişimin kullanılması ile ilişkili risklerin çoğunu azaltır.

Paranız doğrudan cüzdanınızda saklandığından, DEX’in saldırıya uğraması neredeyse mümkün değildir. Ayrıca, ademi merkeziyetçilik, paranızı donduracak veya işlemlerinizi ve para çekme işlemlerinizi sınırlayacak bir yönetici olmadığı anlamına gelir. Kısaca hesabınızın tam kontrolü sizde.

DEX, alım / satış emirlerini eşleştirmek ve siparişler yerine getirildiğinde jetonları değiştirmek için otomatik bir eşleştirici kullanır. USD, Bitcoin, Litecoin ve Ethereum içeren DEX’te birden fazla ticaret çifti bulunmaktadır. Bu eşleştirmeler, işlem hacminin% 3’ünden daha azını temsil etmektedir. DEX’teki en popüler işlemler Waves ve Bitcoin arasındadır. Mevcut trading çiftlerinin tam listesi için CoinMarketCap’i inceleyebilirsiniz.

Anonimlik Özellikleri

Fiat, ağ geçitlerini kullanmak için KYC / AML bilgilerini sağlamanız gerekse de, DEX’teki tüm şifreli kripto siparişleri tamamen anonimdir.


Ekip

 

Waves team

 

Waves Nereden Alınır?

Binance ve Bittrex gibi çok sayıda borsada işlem için WAVES var. Bu platformlarda WAVES alışverişi yapmak için önce Bitcoin veya Ethereum satın almanız gerekir. Satın aldıktan sonra, paranızı daha önce bahsi geçen borsalardan birine aktarın ve bunları WAVES için değiştirin.


İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.